דגשים לעבודה נכונה מול מחשב

אנו ב"קיסר" רואים חשיבות רבה להציע ללקוחותינו מגוון רחב של שולחנות למשרד וזאת תוך שימת דגש רב על אלמנטים רבים המקנים ישיבה ויציבה נכונה לעבודה מול מחשב.

צורת ישיבה שגויה מול המחשב במקום העבודה ובבית עלולה כמובן להביא לנזקים רבים, דוגמת כאבי גב, כאבי פרקים ועוד. עובדים במשרדים מוצאים עצמם יושבים מול המחשב כשבע שעות ביום אם לא יותר. החשיבות לישיבה נכונה מול מחשב מקבלת כמובן משנה תוקף בכל הנוגע לילדים ובני נוער, שגם הם מבלים שעות לא מבוטלות מול צג המחשב הן בבית הספר והן בבית.

שאיפתנו היא שלקוחות החנות יכירו וידעו מקרוב אודות הדגשים החשובים בבחירת כסאות למשרד. הכרה זו תורמת ליכולת בבחירה נכונה של כיסא לשולחן שיש ויוכל להתאים לכמה שיותר אנשים במשרד. עם זאת, לבחירה נכונה של כסא מתלווים כמובן דגשים נוספים. בכל הנוגע לאופן הישיבה מול המחשב וביחס לכלי העבודה והסביבה הקיימים אצלנו במשרד ואליהם נתייחס במאמר.

שולחן העבודה

יש לדאוג ששולחן העבודה יהיה בגובה המרפקים כשידינו שמוטות כלפי מטה. הכיסא עליו אנו יושבים צריך להיות מסוגל להיכנס באופן חופשי מתחת לקו השולחן. יש לדאוג שמתחת לשולחן תתאפשר תנועה רחבה של הרגליים ולכן ההמלצה היא לא לאחסן באזור זה כל ציוד וניירת שעלול להפריע. פריטים על גבי השולחן בהם אנו עושים שימוש תדיר יש וצריכים להיות מונחים בהישג יד מבלי שנצטרך בכל פעם למתוח גופנו בשביל להגיע אליהם.

מקלדת המחשב

על מקלדת המחשב להיות ממוקמת מולנו. בעת ההקלדה ישנה חשיבות רבה שכפות הידיים יוצבו באופן ישר ככל הניתן כשהכתפיים משוחררות והמרפקים פותחים בצורה רחבה. שימוש ברגליות של המקלדת תלוי באופן הרכינה של היושבים. אלו הרגילים לרכון קדימה מומלץ להרחיק המקלדת מבלי להשתמש ברגליות. עבור אלו הנוטים בישיבה מרוחקת יותר ההמלצה היא בשימוש באותן רגליות למקלדת.

עכבר

הדגשים בנוגע לשימוש בעכבר דומים ומקבילים לדגשים הנוגעים לשימוש במקלדת. גם כאן קיימת חשיבות בידיים ישירות ומרפקים חופשיים. בשוק קיימים מספר רחב של עכברים המגיעים בגדלים שונים. חשוב לבחור בגודל של עכבר שיהיה נוח והולם את גודל כף היד.

אנו ב"קיסר" ממליצים בבחירה של עכברים בעלי גדלים שונים ובכך יינתן מענה הולם לכלל צוות העובדים במקום.

מסך המחשב

את מסך המחשב יש להציב באופן ישיר למול מקום ישיבתנו ובקו ישר של המקלדת. המרחק המומלץ הינו בין 65 ס"מ ועד 75 ס"מ. על הפס העליון של מסך המחשב להיות בגובה העיניים. לאלו המקלידים טקסטים מתוך צילום של דפי נייר מומלץ ברכישה של מעמד מסמכים אשר מקל על ישיבה ויציבה נכונה.